Re-integratiebegeleiding in Rotterdam
Re-integreren is meer dan zo snel mogelijk weer aan het werk gaan. Het gaat erom dat een medewerker op een verantwoorde en duurzame manier kan terugkeren naar werk dat past bij de belastbaarheid en mogelijkheden.
Daarom kijken onze re-integratiecoaches niet alleen naar de functie of beperkingen. We kijken naar de medewerker als geheel en naar de omgeving waarin iemand werkt.
Wat is er nodig om weer stappen te kunnen zetten? Welke mogelijkheden zijn er binnen het eigen werk of de organisatie? En als terugkeer daar niet haalbaar blijkt, welk werk bij een andere werkgever kan dan passend zijn?
Bij People in Place kijken we steeds naar de samenhang tussen mens, werk en organisatie.
Lees ook ons kennisdossier Re-integratie van A tot Z
Wanneer schakel je een re-integratiebureau in?
Een re-integratiebureau kan op verschillende momenten tijdens het verzuimproces worden ingezet.
Bijvoorbeeld wanneer:
- een medewerker ondersteuning nodig heeft bij de terugkeer naar het eigen werk;
- de re-integratie stagneert of moeizaam verloopt;
- aangepast of ander werk binnen de organisatie moet worden onderzocht;
- duidelijk wordt dat terugkeer bij de eigen werkgever mogelijk niet haalbaar is;
- een medewerker begeleiding nodig heeft bij het vinden van passend werk bij een andere werkgever;
- na twee jaar ziekte verdere begeleiding naar werk nodig is.
Welke begeleiding passend is, hangt af van de situatie. Daarom beginnen we niet met een standaardtraject, maar met luisteren naar wat er speelt.
Spoor 1, Spoor 2 en Spoor 3 in Rotterdam
People in Place begeleidt verschillende vormen van re-integratie.
Re-integratie Spoor 1
Bij Spoor 1 ligt de focus op werkhervatting bij de eigen werkgever. Dat kan terugkeer in de eigen functie zijn, maar ook aangepast werk of ander passend werk binnen de organisatie.
Onze coaches kunnen ondersteunen wanneer een medewerker moeite heeft om weer stappen te zetten of wanneer extra begeleiding nodig is om de mogelijkheden te onderzoeken.
Lees meer over onze dienst Re-integratie Spoor 1
Re-integratie Spoor 2
Wanneer duurzame terugkeer binnen de eigen organisatie niet haalbaar blijkt, kan Spoor 2 worden ingezet. De medewerker wordt dan begeleid bij het vinden van passend werk bij een andere werkgever.
Persoonlijke coaching loopt bij People in Place als een rode draad door het traject. Afhankelijk van wat iemand nodig heeft, werken we onder andere aan loopbaanoriëntatie, een zoekprofiel, sollicitatievaardigheden, werkervaring en het actief benaderen van de arbeidsmarkt.
Lees meer over onze dienst Re-integratie Spoor 2
Re-integratie Spoor 3
Ben je als werkgever eigenrisicodrager voor de WGA? Dan blijf je ook na instroom van een medewerker in de WGA verantwoordelijk voor diens re-integratie. Met een Spoor 3-traject ondersteunt People in Place je bij deze verantwoordelijkheid.
Onze coaches begeleiden medewerkers bij het onderzoeken van hun mogelijkheden en het vinden van duurzaam passend werk. Daarbij houden we rekening met hun belastbaarheid, kwaliteiten en toekomstperspectief.
Eerst duidelijkheid over de mogelijkheden
Niet altijd is direct duidelijk welke route binnen de re-integratie passend is.
Een arbeidsdeskundig onderzoek kan inzicht geven in de mogelijkheden voor terugkeer naar het eigen werk, aangepast werk of ander passend werk binnen de organisatie. Ook kan uit het onderzoek blijken dat re-integratie buiten de eigen organisatie nodig is.
Via People in Place kun je in Rotterdam ook een arbeidsdeskundig onderzoek laten uitvoeren.
Persoonlijke coaching als rode draad
Geen twee re-integratietrajecten zijn hetzelfde.
Iemand die herstelt van fysieke klachten kan iets anders nodig hebben dan iemand die is uitgevallen door mentale overbelasting. Ook persoonlijke omstandigheden, de werkomgeving en de manier waarop iemand naar de toekomst kijkt spelen een rol.
Daarom werken we niet alleen toe naar een einddoel op papier. Onze coaches besteden aandacht aan wat iemand nodig heeft om zelf weer stappen te kunnen zetten.
Soms gaat dat relatief snel. Soms moet eerst worden gewerkt aan belastbaarheid, vertrouwen of het hervinden van richting. En soms blijkt tijdens het traject dat een eerder gekozen route moet worden aangepast.
Die persoonlijke begeleiding vormt bij People in Place de rode draad door het re-integratietraject.
Re-integratiebureau in Rotterdam en omgeving
Onze vestiging bevindt zich aan de noordwestkant van Rotterdam. Vanuit hier begeleiden we medewerkers en organisaties in Rotterdam en de omliggende regio, waaronder Schiedam, Vlaardingen, Berkel en Rodenrijs en Bergschenhoek. Onze coaches zijn actief in Rotterdam en omliggende plaatsen. Daardoor kunnen we ook werkgevers en medewerkers buiten de stad dichtbij begeleiden. Neem gerust contact op als je wilt weten welke coach jouw regio bedient.
People in Place Rotterdam
Facility Point Business Center
Corkstraat 46
3047 AC Rotterdam
Waarom re-integratie via People in Place?
Een re-integratietraject moet voldoen aan regels en verplichtingen. Maar uiteindelijk gaat het over een mens die opnieuw zijn of haar weg moet vinden in werk.
Daarom combineren we kennis van re-integratie met persoonlijke coaching. We kijken naar wat iemand aankan, wat passend is en welke stappen realistisch zijn.
We houden daarbij oog voor zowel medewerker als werkgever en werken vanuit de samenhang tussen mens, werk en organisatie.
En wanneer tijdens het traject aanvullende expertise nodig is, kunnen we binnen People in Place verschillende vormen van begeleiding met elkaar verbinden. Denk aan een arbeidsdeskundig onderzoek, haalbaarheidsonderzoek, arbeidsmediation of jobcoaching.
Re-integratiebureau in Rotterdam nodig?
Wil je weten welke begeleiding past bij de situatie van jouw medewerker? We luisteren graag naar het verhaal en denken mee over wat People in Place kan betekenen.